Новий освітній простір в закладах освіти Черкаської області

Реалізація обласної цільової програми

«Інноваційні школи Черкащини» на період до 2020 року

Відповідно до наказу Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 05.05.2017 року № 119 навчальні заклади - учасники обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини» на період до 2020 року (рішення Черкаської обласної ради №9-2/VІІ від 07.01.2016 р.) протягом 2018-2019 н. р. працювали над другим етапом виконання заходів даної програми.

Другий етап – це етап масового впровадження інновацій на основі практичних проблем, обміну досвідом, здійснення психолого – педагогічного супроводу, розвитку матеріально – технічної бази всіх ланок.

Для реалізації даного етапу перед закладами освіти постали такі основні завдання:

  • створення умов та формування якісного навчального середовища для вільного розвитку і саморозвитку особистості;
  • започаткування оригінальних проектів створення якісного розвивального середовища для учнів, обдарованих у різних сферах;
  • розробка, апробація і впровадження сучасних інформаційно – комунікаційних та комунікативних технологій у навчально – виховному процесі та управлінській діяльності;
  • залучення громадських організацій, творчих спілок до створення спільних, практико орієнтованих проектів;
  • створення унікального шкільного середовища, яке сприятиме прагненню учнів до самопізнання, самоаналізу, саморозвитку та самореалізації;
  • налагодження ефективної співпраці з вищими навчальними закладами України;
  •  забезпечення умов для реалізації здоров'язбережувальних компетентностей усіх учасників навчально – виховного процесу;
  • формування активної національно – громадянської свідомості учнів засобами залучення до суспільно значимих проектів;
  • запровадження авторських програм та посібників, націлених на розвиток фінансової компетентності учнів;
  • залучення учнів до експериментально – пошукової діяльності.

Результати роботи

1. За стратегією розвитку та основними завданнями діяльності навчальні заклади можна розподілити за такими напрямками:

  • Школа розвитку особистості: Катеринопільський ліцей, Тальнівський навчально – виховний комплекс, Черкаська гімназія №9 ім. О. М. Луценка, Жашківська спеціалізована школа №1 з поглибленим вивченням окремих предметів, Верхняцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-ліцей, Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3, Чигиринська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Б. Хмельницького, Шполянський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 - ліцей», Золотоніська гімназія ім. С.Д. Скляренка, ЗНЗ «Створення навчально – виховного середовища в Авторській школі О. А. Захаренка».

Школа екологічної культури та планетарного мислення: Родниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т. Г. Шевченка.

Школа громадського партнерства: Навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 – колегіум Смілянської міської ради.

Школа «Сільський господар»: Моринський навчально – виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Т. Г. Шевченка.

Школа новітніх інформаційних технологій: Золотоніська спеціалізована школа №2 інформаційних технологій, Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Степанецький ліцей – опорний заклад загальної середньої освіти, Чорнобаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, Кам’янський еколого – економічний ліцей.

Науково – дослідний інститут природознавства: Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Школа акмеологічного спрямування: Монастирищенський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів «Ліцей «Ерудит»», Лисянський навчально - виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія- дошкільний навчальний заклад».

Економічна школа: Драбівський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С. В. Васильченка – гімназія, Кам’янський еколого – економічний ліцей, Городищенський економічний ліцей.

Школа рівних можливостей (впровадження інклюзивної освіти): Степанецький ліцей – опорний заклад загальної середньої освіти, Канівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4.

Школа фізичного вдосконалення: Балаклеївська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені Євгенії Гуглі.

Школа автентичного навчання: Ватутінська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1.

Школа профільного навчання: Полілінгвістична гімназія (Перша міська гімназія), філологічний, біотехнологічний, географічний напрямки (Іваньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради).

2. Освітні та навчальні проекти, які впроваджуються у навчальний процес:

STEM-освіта:

  • Драбівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С.В.Васильченка - гімназія» Драбівської районної ради;
  • Канівської загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Канівської міської ради;
  • Золотоніська спеціалізована школа №2 інформаційних технологій Золотоніської міської ради;
  • Золотоніська гімназія ім. С.Д. Скляренка Золотоніської міської ради;
  • Городищенський економічний ліцей Городищенської районної ради;
  • Моринський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Т.Г. Шевченка Звенигородської районної ради;
  • Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради.
  • Чорнобаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Чорнобаївської районної ради;
  • Чигиринська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Б. Хмельницького Чигиринської районної ради;
  • Верхняцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - ліцей» Христинівської районної ради;
  • Перша міська гімназія Черкаської міської ради;
  • Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Черкаської районної ради;
  • Родниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г. Шевченка Уманської районної ради;
  • Монастирищенський навчально-виховний комплекс «Ліцей - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Ерудит» Монастирищенської районної ради;
  • Черкаська гімназія №9 ім. О.М. Луценка Черкаської міської ради;
  • - Комунальний заклад «Степанецький ліцей – опорний заклад загальної середньої освіти» Степанецької сільської ради об’єднаної територіальної громади;
  • Канівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Канівської міської ради.

Робототехніка:

  • Золотоніська спеціалізована школа №2 інформаційних технологій Золотоніської міської ради;
  • Золотоніська гімназія ім. С.Д. Скляренка Золотоніської міської ради;
  • Шполянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 - ліцей» Шполянської районної ради;
  • Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради;
  • Чорнобаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Чорнобаївської районної ради;
  • Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Черкаської районної ради;
  • Черкаська гімназія №9 ім. О.М. Луценка Черкаської міської ради;
  • - Комунальний заклад «Степанецький ліцей – опорний заклад загальної середньої освіти» Степанецької сільської ради об’єднаної територіальної громади;
  • Жашківська спеціалізована школа №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської районної ради;
  • Родниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г. Шевченка Уманської районної ради;
  • Городищенський економічний ліцей Городищенської районної ради;
  • Смілянський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 - колегіум» Смілянської міської ради;
  • Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради;
  • Чигиринська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Б. Хмельницького Чигиринської районної ради;
  • Катеринопільський ліцей Катеринопільської районної ради;
  • Канівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Канівської міської ради.

Центр сім'ї та раннього розвитку дитини:

  • - Комунальний заклад «Степанецький ліцей – опорний заклад загальної середньої освіти» Степанецької сільської ради об’єднаної територіальної громади;
  • Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради.

Інклюзивна освіта:

  • Комунальний заклад «Степанецький ліцей – опорний заклад загальної середньої освіти» Степанецької сільської ради об’єднаної територіальної громади;
  • Канівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Канівської міської ради.

Проект «Інтелект України»:

  • Драбівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С.В. Васильченка - гімназія» Драбівської районної ради.
  • Золотоніська спеціалізована школа №2 інформаційних технологій Золотоніської міської ради;
  • Звенигородська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 Звенигородської районної ради;
  • Городищенський економічний ліцей Городищенської районної ради;
  • Шполянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів №2 - ліцей» Шполянської районної ради;
  • Чорнобаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Чорнобаївської районної ради;
  • Чигиринська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Б. Хмельницького Чигиринської районної ради;
  • Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Уманської міської ради;
  • Родниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г. Шевченка Уманської районної ради;
  • Жашківська спеціалізована школа №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської районної ради;
  • Перша міська гімназія Черкаської міської ради;
  • Черкаська гімназія №9 ім. О.М. Луценка Черкаської міської ради;
  • Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3;
  • Шполянський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 - ліцей»);
  • Лисянський навчально - виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія - дошкільний навчальний заклад».

Проект «Розумники»:

  • Звенигородська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 Звенигородської районної ради;
  • Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради;
  • Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - гімназія» Тальнівської районної ради;
  • Жашківська спеціалізована школа №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської районної ради;
  • Перша міська гімназія Черкаської міської ради;
  • Чорнобаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Чорнобаївської районної ради.

Проект «Відкривай Україну»

  • Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради;
  • Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - гімназія» Тальнівської районної ради;
  • Городищенський економічний ліцей Городищенської районної ради;
  • Золотоніська спеціалізована школа №2 інформаційних технологій Золотоніської міської ради;
  • Жашківська спеціалізована школа №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської районної ради;
  • Іваньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради.

Платформа «Вчи.юа»:

  • Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради;
  • Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - гімназія» Тальнівської районної ради;
  • Верхняцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - ліцей» Христинівської районної ради.

Літній мовний табір:

  • Драбівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С.В. Васильченка - гімназія» Драбівської районної ради;
  • Золотоніська спеціалізована школа №2 інформаційних технологій Золотоніської міської ради;
  • Городищенський економічний ліцей Городищенської районної ради;
  • Перша міська гімназія Черкаської міської ради;
  • Черкаська гімназія №9 ім. О.М. Луценка Черкаської міської ради;
  • Жашківська спеціалізована школа №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської районної ради.

Військово – патріотичний табір:

  • Жашківська спеціалізована школа №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської районної ради;
  • Чигиринська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Б. Хмельницького Чигиринської районної ради.

Європейські школи (співпраця):

  • Звенигородська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 Звенигородської районної ради;
  • Перша міська гімназія Черкаської міської ради.

Дистанційна освіта:

  • Перша міська гімназія Черкаської міської ради;
  • Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - гімназія» Тальнівської районної ради.

Електронна бібліотека:

  • Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - гімназія» Тальнівської районної ради;
  • Золотоніська спеціалізована школа №2 інформаційних технологій Золотоніської міської ради;
  • Золотоніська гімназія ім. С.Д. Скляренка Золотоніської міської ради;
  • Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради.

Волонтерська допомога:

  • Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - гімназія» Тальнівської районної ради;
  • Перша міська гімназія Черкаської міської ради.

Участь закладів освіти в проектах.

Міжнародний рівень:

  • Україно-польський проект «СВАТКА» за сприянням фонду «Освіта для демократії»;
  • Міжнародні табори з англійської мови;
  • Міжнародний проект для вчителів «Відкритий світ», відкритий Європейський чемпіонат з робототехінки;
  • Міжнародний проект - Обмін майбутніх лідерів «Flex»;
  • Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика;
  • Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;
  • Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»;
  • Гендерна рівність, Перспектива зріднення людства «Світ без кордонів»;
  • «М18: Ми можемо більше!»;
  • «GoCampAfterSchool;
  • FLEX - FutureLeaders Exchange Program (US Departmentof State) Learning materials development (Miksike, Estonian Development Cooperation);
  • Міжнародна програма «First Lego League в Україні»,
  • Українсько-фінська програма «Змінитися за 7 днів» (EdCamp в Україні), Проект «Go camp», «Culture under our feet» (e - TwinningУкраїна);
  • Всеукраїнська спільнота вчителів німецької мови за підтримки Goethe Institut;
  • Асоційовані школи ЮНЕСКО;
  • Міжнародне тестування з англійської, німецької, французької, іспанської мов; міжнародні програми «е-Twinning», «FLEX»(Майбутні лідери), партнерство шкіл, Rotary Youth Exhange, Rotary International Interact, впровадження методики Jolly Phonics (Young Learners);
  • Проект ЮНЕСКО «Спортивні цінності у кожній класній кімнаті» (Перша міська гімназія);
  • Програма майбутніх лідерів «Flex»;
  • Міжнародний українсько-канадський проект «Новітній учитель 21 століття» з дистанційного вивчення англійської мови;
  • Міжнародна програма «Діти Створюють Країну»;
  • Camp LEAD;
  • РCPP Peace Corps Participation Program;
  • «FLEX”;
  • Проект «PISA» – Програма міжнародного оцінювання учнів, підвищення професійного рівня вчителя на базі Гете - інституту.

 

Всеукраїнський рівень:

  • Медіаосвіта, медіаграмотність;
  • Науково-педагогічний проект «Інтелект України»;
  • Всеукраїнський науково-педагогічний проект «Філологічний олімп»;
  • Проект «Go Global»;
  • Проект «Go Camp»;
  • Всеукраїнський конкурс - рейтинг ЗНЗ по роботі з обдарованими дітьми «Школа – джерело талантів»;
  • Всеукраїнський проект «Школа – територія прав людини»;
  • Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини за підтримки SIDA (Шведського агентства з питань міжнародного розвитку)»;
  • Всеукраїнський освітній проект «Відкривай Україну»;
  • Участь у роботі Літньої школи та заочні курси вчителів при British Council;
  • Всеукраїнський проект з вивчення іноземної мови «SMART-SCHOOL» (у співпраці з компанією Лінгвіст);
  • проект з впровадження хмарних технологій в освітній процес «Mobischool»;
  • Всеукраїнський проект «Відкривай Україну»;
  • Інноваційний проект «Інтелектуальна Україна»;
  • Goethe-Institut «Моя школа майбутнього»;
  • Проект «Фінансова грамотність»;
  • Рамка безперервного професійного розвитку вчителів;
  • «Розумники», (Smart Kids)».

3. Інноваційні технології, які використовувалися чи впроваджувалися протягом другого етапу розвитку інноваційної школи:

  • Учителі біології, хімії, фізики освоїли технології та інструментарій використання інтерактивної дошки, цифрових лабораторій «Ейнштейн», впроваджували і використовували їх в освітньому процесі.
  • З отриманням конструкторів LEGO у школах почали активно використовувати ігрові технології. Обладнано кабінети робототехніки. Встановлено столи та ігрові поля. Створено команди. До них призначені тренери з числа педагогів, які пройшли курс навчання на тренінгах в ЧОІПОПП, на чемпіонаті «Фйорст-Лего» і всеукраїнській олімпіаді з робототехніки учнів початкової школи в Києві, опанували методикою роботи з дітьми, технологією підготовки команд. Налагоджений обмін досвідом з іншими школами району і області.

·Впровадження в освітніх закладах хмарної технології «Office 365». Відкрито домен, проведено реєстрацію, отримано ліцензію, члени творчої групи пройшли курс навчання за 108-годинною програмою і отримали відповідні сертифікати.

·Міжкласова профілізація (іноземна філологія, математика, українська мова).

·Імплантація міжнародного партнерства, розвиток міжнародного співробітництва.

·Залучення волонтерів до викладання іноземних мов, упровадження тьюторингу як форми індивідуального навчання.

·Мультисенсорний підхід Jolly Phonics до вивчення іноземних мов.

·Метакогнітивний супровід освітнього процесу.

·Саморозвиток за методикою М. Монтесорі – початкова школа.

·Система розвивального навчання Б. Ельконіна та В. Давидова.

·Технологія формування творчої особистості.

·Предметна інтеграція.

·Персоналізоване навчання.

·Освітній простір відкритого типу.

·Гейміфікація навчання.

·Інтенсифікація навчання.

·Екологічні проекти.

·Впровадження елементів фінської освіти.

·Електронна бібліотека.

·Власні навчальні програми, підручники.

·Дистанційна освіта.

·Проектна діяльність.

·Економічна освіта.

·Шкільне телебачення, радіо.

·Впровадження школобазового менеджменту.

·Впровадження педагогічного коучингу.

·Введено курси: ландшафтний дизайн, основи військової справи; фехтування, курс юної леді, фітнес, закони чоловічої дружби та звитяги, 3-D – моделювання.

·Гуманна політика Ш. Амонашвілі – 1 клас, 6 клас.

·Педагогіка добротворення, конкретної дії О. А. Захаренка – 1-11 кл.

·Нетрадиційні техніки малювання, геометричні гумки – логопед.

·Ігри на піску, ігри шнурівки – практичний психолог.

·На уроках вчителі використовують такі технологія, як:

oкейс – уроки, перевернуте навчання;

oзапрошення вчених, діячів культури, мистецтва на уроки;

oзастосування досягнень техніки;

oнауковий експеримент;

oпроектна діяльність;

oонлайн Test Pad – на уроках української мови та зарубіжної літератури;

oLearning Apps.org, Go Pollock, Padlet, Kahoot - на уроках математики, англійської та української мови;

oPow Toon – анімовані презентації;

oфішбоун, асоціативний кущ, літаючий плакат, сенкан, шість капелюхів, хмарка слів, веб-квест – початкова школа.

Поряд з цим використовувались комп’ютерна, проектна, інтерактивна технології, технології особистісно-орієнтованого навчання, саморозвитку «Створення ситуації успіху».

Керівники і педагогічні працівники взяли участь у семінарах, конференціях, тренінгах та інших заходах управління освіти і науки Черкаської ОДА, ЧОІПОПП щодо реалізації програми «Інноваційні школи Черкащини».

Завдання програми інноваційного розвитку навчальних закладів конкретизовані у перспективному, річному та навчальному планах роботи.

Розроблені і затвердженні графіки проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників, удосконалено критерії рейтингової оцінки їх діяльності, пропозиції до відділів освіти, молоді та спорту щодо покращення матеріально-технічної бази освітніх закладів як інноваційної школи.

Проводився постійний моніторинг та аналіз проміжних результатів реалізації Моделі й Програми розвитку як інноваційного експериментального освітнього закладу.

Реалізовані конкретні заходи щодо становлення і розвитку Нової української школи:

  • розроблено і затверджено в установленому порядку нову редакцію Статуту навчального закладу;
  • опрацьовано Державний стандарт початкової освіти;
  • проведено перепідготовку педагогічних працівників, які працюють у першому класі і керівників освітнього закладу;забезпечено придбання всіх необхідних матеріально-технічних засобів навчання, обладнання і дидактичного матеріалу для 1-х класів, згідно з вимогами (підручники, меблі, інтерактивні дошки, проектори, ноутбуки, принтери, набори конструкторів та ін.).

Педагогічні працівники вивчають і впроваджують передовий педагогічний досвід з питань інноваційної діяльності, беруть участь у конференціях, семінарах, Інтернет - заходах, використовують можливості медіа-простору, друкованих засобів масової інформації, виставок і конкурсів професійної майстерності з метою поширення власного досвіду

4. Участь в міжнародних освітянських виставках.

2017 р.

Смілянський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум»Смілянської міської ради0

Золота медаль

 

Черкаська гімназія №9 ім. О.М.Луценка

Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради

Перша міська гімназія Черкаської міської ради

 

2018 р.

 

Смілянський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум»Смілянської міської ради

Золота медаль

Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Черкаської районної ради

Перша міська гімназія Черкаської міської ради

 

 

Драбівський НВК «Загальноосвітня школа імені С.В. Васильченка – гімназія» Драбівської районної ради

Срібна медаль

Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради

 

 

Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради

Бронзова

медаль

Моринський навчально –виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Т.Г. Шевченка Звенигородської районної ради

 

 

2019 р.

Черкаська гімназія №9 ім. О.М.Луценка

Золота медаль

 

 

Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради

Срібна медаль

 

Драбівський НВК «Загальноосвітня школа імені С.В. Васильченка – гімназія» Драбівської районної ради

 

 

Смілянський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум» Смілянської міської ради

Бронзова медаль

Родниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка Уманської районної ради

 

14-15 березня 2019 року відбулися Десята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Дев’ята міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» в м. Києві.

Нагороди отримали:

- Родниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка Уманської районної ради Черкаської області (бронза) в номінації «Інтеграція ресурсів державного стандарту та інноваційних практик у процесі реалізації наскрізних змістових ліній в освітньому середовищі»;

- Драбівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С.В. Васильченка – гімназія» Драбівської районної ради Черкаської області (срібна медаль),

- Навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – колегіум» Смілянської міської ради Черкаської області (бронзова),

Черкаська гімназія № 9 ім. О. М. Луценка Черкаської міської ради Черкаської області (золота медаль),

- Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради Черкаської області (срібна медаль),

в номінації «Розвиток професійної компетентності педагогічних працівників у системі неперервної освіти».

За наполегливу організаторську діяльність з інноваційного розвитку освіти Черкащини та популяризацію інноваційної діяльності на міжнародному та всеукраїнських рівнях дипломи КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти Черкаської обласної ради» отримали наступні заклади освіти:

  • Смілянський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум»Смілянської міської ради,
  • Черкаська гімназія №9 ім. О.М.Луценка,
  • Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради,
  • Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Черкаської районної ради,
  • Драбівський НВК «Загальноосвітня школа імені С.В. Васильченка – гімназія» Драбівської районної ради,
  • Перша міська гімназія Черкаської міської ради,
  • Моринський навчально –виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Т.Г. Шевченка Звенигородської районної ради,
  • Родниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка Уманської районної ради.

 

5. Результати обласної виставки «Інноваційний пошук Черкащини» 2019 р.

9-11квітня 2019 р. заклади освіти прийняли участь в обласній виставці «Інноваційний пошук Черкащини», де представили матеріали роботи над ІІ етапом обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини» на період до 2020 року.

Представлені матеріали містять інформацію про громадський звіт навчальних закладів щодо виконання проекту, детальний аналіз діяльності колективу з цього питання, порівняльна характеристика змін за звітній період. Наводяться приклади використання інноваційних технологій, створення різнопланових авторських проектів. Звернута увага на проблеми, що виникли в ході ІІ етапу, розкривається зміст тих завдань, що стоять перед освітнім закладом в плані реалізації моделі та програми інноваційного розвитку.

Матеріали можуть бути корисними для використання в роботі освітніх закладів, їхніх керівників, педагогічних працівників.

Переможці виставки нагороджені грамотами:

- Управління освіти і науки Черкаської ОДА:

- О.М. Вертипорох, директор Золотоніської спеціалізованої школи №2 інформаційних технологій Золотоніської міської ради,

- Л.І. Денисюк, директор Золотоніської гімназія ім. С.Д. Скляренка Золотоніської міської ради,

- Авторський колектив Тальнівського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - гімназія» Тальнівської міської ради під керівництвом директора В. А. Нерубайського.

- Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»:

- Творча група Жашківської спеціалізованої школи №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської міської ради Черкаської області під керівництвом директора О.М. Яроша.

Закладами освіти проведено дійсно велику роботу по створенню інноваційної школи. Попереду залишився ІІІ етап роботи – узагальнення результатів реалізації інноваційними школами Черкащини перспективних моделей і програм свого розвитку. Залишається побажати успіху в розбудові нової школи.

Подобається